احداث خط انتقال گاز ۵۶ اینچ تقویتی محمدیه قم – پارچین قطعه اول (EPC)

خط لوله  تقویتی گاز ۵۶ اینچ محمدیه قم تا پارچین بطول تقریبی ۱۳۰ کیلومتر از حدود کیلومتر ۶۸ خط لوله پنجم تهران آغاز و با گذر از شهرستانهای قم، پاکدشت، چرمشهر و ورامین به ایستگاه تقویت فشار پارچین میرسد. این خط لوله در دو قطعه بصورت جداگانه انجام میشود که قطعه اول خط ۵۶ اینچ بطول تقریبی ۷۱.۵ کیلومتر از ایستگاه محمدیه قم  شروع و در طول مسیر بموازات خط لوله پنجم تهران ادامه می یابد. پیمان بصورت  EPC و  شامل سه بخش زیر می باشد:

بخش اول – خدمات طراحی تفصیلی (E) :

  • بررسی مهندسی پایه و تائید و تکمیل و به روز رسانی آن
  • انجام مهندسی تفصیلی و مهندسی تامین کالا، تولید کلیه مدارک مهندسی مورد نیاز برای تکمیل و راه انداری پروژه بر طبق استانداردها و مشخصات فنی مورد تائید شرکت گاز
  • انجام نقشه برداری تکمیلی و ژئو تکنیک تکمیلی

 

بخش دوم – تدارکات کالا (P) :

  • کلیه مصالح و تجهیزات اختصاصی مطابق با MTO  و مدارک فنی
  • تهیه و تامین کلیه لوازم یدکی دوره پیش راه اندازی و راه اندازی و دو سال بهره برداری
  • تهیه و تامین کلیه اقلام ابزار اختصاصی

 

بخش سوم – نصب و راه اندازی  (C) :

عملیات اجرائی شامل تحویل و حمل لوله، عایقکاری لوله ها و حمل لوله های عایق شده به محل پروژه، پیاده نمودن مسیر، مسیرسازی، احداث راه های دسترسی، کانال کنی، ریسه لوله ها، خمکاری و جوشکاری، عایقکاری سرجوشها، لوله گذاری، آزمایش هیدرواستاتیک و آزمایش کیفیت پوشش، احداث سیستم حفاظت کاتدیک و کلیه کارهای لازم جهت راه اندازی خط لوله میباشد. علاوه بر عملیات فوق پروژه شامل نصب یک ایستگاه لانچر در ابتدای خط و ۴ استگاه شیر بین راهی در طول خط و تقاطع با رودخانه ها و مسیل و جاده ها را نیز شامل میشود.

کارفــــرما: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

محل اجرای پروژه:  استان مرکزی

نوع قـرارداد: EPC

اشتراک گذاری

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.