احداث خط لوله ۵۶ اینچ گاز سراسری هشتم - عسلویه پارسیان

proj-asaloye

احداث خط لوله ۵۶ اینچ به طول ۲۲ کیلومتر که از حدود کیلومتر ۳۰ خط لوله سراسری هفتم در منطقه عسلویه منشعب و در کیلومتر حدود ۴۰ خط لوله سراسری چهارم و هشتم به خط لوله سراسری هشتم متصل می گردد. پروژه شامل سه بخش اصلی می باشد:

  • بخش اول – طراحی تفصیلی و ارائه خدمات مهندسی (E)
  • بخش دوم – خرید مصالح اختصاصی پروژه (p)
  • بخش سوم – عملیات اجرایی و نصب خط لوله ۵۶ اینچ (C)

طراحی تفصیلی و ارائه خدمات مهندسی (E):

این بخش شامل مطالعات طراحی پایه مسیر خط لوله ۶، ۸ و ۵۶ اینچ، انجام خدمات مسیریابی، تهیه نقشه های اجرایی و ارائه محاسبات ساختمانی خط لوله می باشد.

خرید مصالح اختصاصی پروژه (P):

خرید مصالح اختصاصی پروژه شامل تهیه و اجرای پوشش لوله ها با عایق ۳ لایه پلی اتیلن، تهیه الکترود، فيل رادیوگرافی، اجناس حفاظت کاتدیک و… می باشد.

عملیات اجرایی پروژه شامل:

عملیات اجرایی پروژه شامل احداث مسیر مورد نیاز عبور خط لوله ، اصلاح و تعریض مسیر موجودی کانال حمل لوله های عایق شده از کارخانه سازنده، ریسه لوله ها در کنار کانال، خم کاری و جوش کاری های آن موانع و تقاطع با جاده ها، بالشتک سازی، لوله گذاری و خاکریزی روی لوله، تست هیدرواستاتیک، احداث یک ایستگاه لانچر در محل انشعاب از خط لوله هفتم سراسری و احداث کاتدیک می باشد. پروژه شامل 931,000 مترمکعب خاکبرداری که 906,000 مترمکعب آن در زمین های سنگی با استفاده از ماشین آلات و مواد سوزا و 1,000,000 متر مکعب حمل خاک های حاصل از عملیات خاکی می باشد.

 

طراحی تفصیلی و خدمات مهندسی ۱ درصد، تهیه مصالح اختصاصی ۲۲ درصد و عملیات اجرائی ۷۷ درصد (۳۳ درص عملیات مکانیکال و ۴۴ درصد عملیات سیویل) پروژه را تشکیل می دهند.

محل اجرای پروژه:

عسلویه

کارفرما: :

شرکت ملی گاز ایران

اشتراک گذاری

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.