طرح ملی انتقال آب دریای عمان

شرکت ایران آروین در روند روبه‌رشد خود اینک گام نوینی برای آبادانی کشور عزیزمان برداشته است. این شرکت سالها حضور فعال  در صنعت نفت و گاز داشته است. و حال همکاری در طرح ملی انتقال آب دریای عمان،  برای انتقال آب پایدار به صنایع اصفهان،   دستاورد جدید شرکت ایران آروین است. مسیر این خط لوله آب،  به طول 920 کیلومتر  از منطقه سیریک استان‌ هرمزگان فارس آغاز شده و از کرمان، یزد گذشته و به اصفهان می‌رسد. شرکت ایران آروین اجرای قطعه 168 کیلومتری  از آن  را در استان یزد و اصفهان بر عهده دارد. و انجام این پروژه در زمستان 1401 آغاز شد. به‌کارگیری و اشتغالی زایی حداقل هشتصد نفر اعم از مدیر، کارشناس، مهندس، اداری، کارگر و دیگر نیروهای انسانی، در این پروژه از دستاوردهای شرکت ایران آروین است.

خاک منطقه از جنس سنگی است که برای حفاری از بیل های بالای 300 اسب بخار و پیکور استفاده شد. این خط لوله آب،  به قطر 78 اینچ، و ظرفیت انتقال 6.4  (شش و چهاردهم) مترمکعب بر ثانیه است. میزان حجم آب انتقالی دویست میلیون مترمکعب در سال است که  برای توسعه کشور عزیزمان بسیار مؤثر خواهد بود.

قرارداد این پروژه به‌صورت  PC  است و کارفرما آن شرکت آب صفه است،  و  شامل دو بخش اصلی اجرای خط لوله و شیرآلات است. این پروژه  شامل بخش‌های حفاری کانال، ریسه‌گذاری لوله‌ها و جوشکاری است. و دارای 330 حوضچه آب و هوا است. ایران آروین با اتکا به نیروی انسانی متخصص و تجهیزات خود، تلاش می‌کند در توسعه صنعت فولاد ایران تاثیرگذار باشد و شاهد شادی مردمی ایران در جاری شدن آب زاینده‌رود باشد.

كارفرما: شرکت آب صفه

محل اجراي پروژه: استان اصفهان

نوع قـرارداد: PC

تاريخ شروع:1401/11

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.